Agatha Christie - Mrazivé vraždy

Kniha nevypráví jen jeden případ někoho z legendárních vyšetřovatelů, které Agatha Christie vymyslela, ale jde o několik povídek, které se týkají většinou zimy. Kniha je ideální jak pro fanoušky slečny Marplové, tak pro oblíbence Belgičana Poirota.

Kniha nevypráví jen jeden případ někoho z legendárních vyšetřovatelů, které Agatha Christie vymyslela, ale jde o několik povídek, které se týkají většinou zimy. Kniha je ideální jak pro fanoušky slečny Marplové, tak pro oblíbence Belgičana Poirota. Povídky jsou krátké, a tak jsou ideální na sezení u krbu s kakaem. Výborný je i začátek knihy, ve kterém Agatha popisuje, jak trávila Vánoce a další svátky. Knihu bych určitě doporučil a pokud s Agathou teprve začínáte, vyberte právě tuto knihu.

Jelikož v knize je třináct příběhů a popis Vánoc v Abney Hall (ve kterém se dozvíme informace o spisovatelčině životu), rozhodl jsem se popsat povídku s Hercule Poirotem v hlavní roli. První příběh v knize se jmenuje Bonboniéra a vyšetřovatelem je právě Poirot. Jednoho večera se Poirot setká se svým přítelem a začnou si povídat. Po chvíli se dostanou k tomu, že Poirot vyřešil každý případ, ale k údivu čtenáře i Poirotova přítele se ukáže, že je jeden případ, který by Poirot sám nikdy nevyřešil. Jednoho dne byl nalezen Paul Déroulard ve svém domě mrtev. Tři dny po této smutné události navštívila Poirota sestřenice manželky zesnulého muže a poprosila Hercula, aby se pokusil případ vyřešit. Hercule se rozhodl, že dívce pomůže a pustil se do vyšetřování. Nejprve vyslechl všechny sluhy a obyvatele domu a poté se vydal na místo činu. Tam našel krabici od čokolády. Na tom by nebylo nic podezřelého, ale Poirot si všímá všeho, a tak mu došlo, že krabici někdo nastrčil, protože víko mělo jinou barvu než zbytek bonboniéry. Nakonec zjistil, že pralinky z krabice, na které pasovalo víko, byly otrávené a jediný podezřelý je Saint-Alard, ten měl přístup k jedu, který byl v pralinkách. Tento výsledek řekl matce zavražděného muže, která ho ale překvapila tím, že se k vraždě sama přiznala.

Odkaz na knihu ZDE.

Zpět na seznam aktualit