Agatha Christie - Smrt na Nilu

Mezi tři asi nejznámější romány od Agathy Christie patří vražda v Orient expresu, Deset malých černoušků, a právě Smrt na Nilu (jde čistě o můj subjektivní názor).

Mezi tři asi nejznámější romány od Agathy Christie patří vražda v Orient expresu, Deset malých černoušků, a právě Smrt na Nilu (jde čistě o můj subjektivní názor). Tyto knihy spojuje jak dokonalost, tak to, že byly nějak zfilmovány. A také to, že se každá vražda vlastně stala v zavřené místnosti, ve které pravděpodobně nemohl být vrah. Musím uznat, že její detektivky jsou úžasné a mají vždy geniální zápletku.

Linnet Doylová jede na svatební cestu se svým manželem. Vše se zdá v pořádku, ale není. V Egyptě, kde se novomanželé nacházejí je i Poirot. A vzhledem k tomu, že je výborný detektiv a vraždy prakticky přitahuje, není se čemu divit, když se jedna stane. Linnet je zavražděna na palubě lodi, která jede právě po Nilu. Na této lodi je jak Poirot, Simon Doyl a pár dalších postav, tak také bývalá přítelkyně Simona, která na novomanžele žárlí, a tak je prvním potencionálním pachatelem. Ale není to tak lehké, Simonova bývalá přítelkyně Jacqueline má neprůstřelné alibi. Byla totiž ve chvíli vraždy se Simonem a doktorem. Poirot se tedy dostává do víru událostí. Nemá žádné důkazy a pokud případ nevyřeší do připlutí do přístavu, nebude pravděpodobně vyřešen nikdy.

Odkaz na knihu ZDE.

Zpět na seznam aktualit