Agatha Christie - Vražda na faře

Knihy Agathy Christie jsou neuvěřitelné, neuvěřitelně dobře napsané. Formát Agathiných knih je velmi zajímavý a stojí za prozkoumání.

Knihy Agathy Christie jsou neuvěřitelné, neuvěřitelně dobře napsané. Formát Agathiných knih je velmi zajímavý a stojí za prozkoumání. V celé knize víte jen to, co ví hlavní „detektiv“ a vycházíte jen z reálných důkazů. Žádný „pohled vraha“ uprostřed knihy nenajdete, a tak musíte sami pátrat a přemýšlet, kdo má motiv vraždy.

Hlavní postavou příběhu je farář Clement, který jednoho večera přijde do své kanceláře a najde tam mrtvého plukovníka Protheroa, kterého nikdo z celé vesnice nemá rád. Tudíž by motiv mohl mít každý. K nenávisti určitě, ale k vraždě už málo kdo. Druhý den přijde na policii Lawrence Redding, který se k vraždě přizná. To je konec a hotovo. Ale je to právě naopak, poté se přizná i manželka plukovníka. A tím se začne vše zamotávat. Do toho všeho přichází slečna Marpleová, která od začátku dost možná ví, kdo vraždu spáchal, ale čeká celou knihu, než se stoprocentně přesvědčí, že má pravdu. Dostáváme se do koloběhu událostí, které nepohání vražda a nenávist, ale pravý opak. A to láska a obětování. A i když se může v průběhu knihy zdát, že víte, kdo je oběť, nebude tomu tak.

Odkaz na knihu ZDE.

Zpět na seznam aktualit