Autogramiáda Venduly Borůvkové

23. 1. od 17:00 hod

Knihkupectví Barvič a Novotný, Česká 13

Srdečně Vás zveme na autogramiádu a besedu Venduly Borůvkové ke knize 1918 aneb Jak jsem dal gól přes celé Československo.

Vendula Borůvková (nar. 1977) vystudovala střední knihovnickou školu a poté divadelní dramaturgii na brněnské jamu. Působila jako dramaturgyně například v HaDivadle nebo Divadle v 7 a půl a pro tyto scény také připravila několik původních her. V současné době pracuje jako šéfredaktorka časopisu 100+1 historie. Je autorkou cestopisné knihy pro děti Annie a berlepsové (Host, 2014), pro Český rozhlas napsala drama Magdalena Dobromila a pohádku Medvěd Čokoláda. Ve svém volném čase vytváří vzdělávací workshopy, rolové hry a larpy z historie 20. století.

První léta Československé republiky očima jedenáctiletého Jendy Vosiky. Z bouřlivých Sudet až na Podkarpatskou Rus. To si takhle čutáte a najednou prásk! Československo! Je pondělí 28. října 1918. Jenda Vosika už se těší, jak si po škole zahraje s kamarády fotbal. Jenže jeho tatínek, učitel a zapálený vlastenec, s ním má na odpoledne úplně jiné plány. Zatraceně, přijít pozdě na tak důležitý zápas si Jenda nemůže dovolit! Právě dnes vzniklo Československo. A Jenda netuší, že tohle jeho zpoždění je jen začátek velkého dobrodružství, které se protáhne na několik let a skončí o tisíc kilometrů dál. Ilustrovaný román pro mladé čtenáře o bouřlivých událostech prvních dnů samostatného státu i o Jendových snech, v nichž hlavní roli hraje fotbalový míč. O střetech mnoha pohledů a mnoha pravd. A taky o pouličních bitkách i cestách za kusem špeku a pytlíkem krup. Dobrodružný příběh doplňují fakta a zajímavosti z velkých dějin i každodenní reality první republiky.

 

Zpět na seznam aktualit