Christopher Paolini - Inheritance

Inheritance je čtvrtým a závěrečným dílem ságy o Eragonovi a dračích jezdcích, a přestože jde o poslední díl, objevuje se zde stále plno dalších otázek. Zároveň je tu na hodně starých otázek odpovězeno.

Inheritance je čtvrtým a závěrečným dílem ságy o Eragonovi a dračích jezdcích, a přestože jde o poslední díl, objevuje se zde stále plno dalších otázek. Zároveň je tu na hodně starých otázek odpovězeno. Když jsem knihu dočetl, byl jsem mírně zklamaný. Předchozí knihy byly mnohem napínavější. Ale samozřejmě bez tohoto závěrečného dílu bychom se nedozvěděli rozuzlení děje.

Eragon, nedávno ještě negramotný vesnický lovec, by nikdy ani nepomyslel, že jednou bude ležet osud země v jeho rukou. Také by ho nikdy nenapadlo, že to bude právě on, kdo bude muset zabít Galbatorixe, nejmocnějšího jezdce v zemi. A Eragon teď stojí právě proti tomuto osudu. Musí spolu se svojí dračicí Safirou, s Vardeny, trpaslíky, povýšenými a zároveň i nebezpečnými elfy a dokonce i s bojovnými Urgaly, porazit Galbatorixe. To nebude vůbec jednoduché. Galbatorix má na svojí straně velice početnou armádu a dva draky s jezdci. Pokud chce Eragon vyhrát bitvu, která rozhodne o osudu země, musí se nejen naučit vycházet se všemi rasami, ale i přemýšlet o průběhu bitvy a rozumně pohybovat s jednotkami, které má k dispozici, aby se mu podařilo obsadit města a nakonec také dobít Uru’baen.

Odkaz na knihu ZDE.

Zpět na seznam aktualit