Dan Angus - Hororové povídky

Sbírky děsivých příběhů mám velmi rád. Povídky jsou ze začátku sice trochu slabší a některé koncepty z této knihy jsou už třeba i zfilmované.

Sbírky děsivých příběhů mám velmi rád. Povídky jsou ze začátku sice trochu slabší a některé koncepty z této knihy jsou už třeba i zfilmované. Ale ke konci knihy se objeví pár zajímavých příběhů, jejichž čtení jsem si opravdu užil a mrzelo mě, že nebyly delší. Pokud Vás baví horory, knihu si určitě užijete.

Kniha obsahuje deset povídek. Některé jsou slabší, například Zimní pomsta, ale zároveň zde najdete i velmi zajímavé povídky, mezi které patří například poslední povídka – Finanční analýza. Ta vypráví o Alešovi, finančním poradci, který jednoho dne odjede za svým bývalým spolužákem Davidem, aby získal nového klienta. V tuto chvíli neví, že tato návštěva zničí jeho život. Když Aleš dorazí k domu Davida uvědomí si, že něco je špatně. Ale i přes svoji intuici vejde za Davidem do domu. David je evidentně nebezpečný člověk, který byl vyhozen z chemičky a teď bydlí sám ve starém domě. Aleš se snaží s Davidem konverzovat, a tak se zeptá, co Davida baví. David se rozhodne Alešovi ukázat, co je jeho děsivým koníčkem. David pozve Aleše do sklepa, kde mu ukáže, že s chemikáliemi (které ukradl z chemičky) dělá zvrácené pokusy na zvířatech (například svlékne ovci z kůže). Aleš si uvědomí, že z tohoto domu už nikdy neodejde. David přinutí Aleše jít dál do sklepa, kde ho uvězní a seznámí ho zde s dalším svým děsivým výtvorem, kterým jsou zmutovaní lidé.

Odkaz na knihu ZDE.

Zpět na seznam aktualit