Danny Wallace - Hamish a světokazi

Přečíst tuto knížku mi trochu trvalo. Nebyla sice špatná, ale myslím si, že děj by se klidně vešel do mnohem menšího počtu stránek.

Přečíst tuto knížku mi trochu trvalo. Nebyla sice špatná, ale myslím si, že děj by se klidně vešel do mnohem menšího počtu stránek. Chyběla mi v ní nějaká pořádná zápletka nebo trocha legrace. Tím ale nechci říci, že mě děj vůbec nezaujal. Vím, že je tento autor srovnáván s Roaldem Dahlem a Davidem Walliamsem, ale mně osobně se tedy mnohem více líbí tito dva autoři.

 

Hamishovi zmizí tatínek. A to není všechno. Musí se srovnat s tím, že na jejich městečko útočí zlí světokazi, kteří unášejí dospělé a proměňují je na zlé. Všechno prostě začne v jeden zvláštní den. Hamish je ve škole a zdá se mu, že se zastavil čas. Ale bohužel je to tvrdá realita, je to tak. Nejdříve je z toho nadšený, ale postupně se mu tato situace přestává líbit. Čas se ze začátku zastaví vždy na chvíli, ale zastavený čas se postupně prodlužuje, takže nakonec je z krátké chvíle několik hodin zastaveného času. A to už není legrace. Hlavně proto, že na ně útočí zlí Světokazi, kteří nesnáší děti a už vůbec nemají rádi děti, které o nich ví. Hamish naštěstí ale zjistí, že se v pauze zastaveného času může pohybovat nejenom on, ale spolu s ním se tady můžou pohybovat i další děti. Je ale jasné, že se v tomto prostoru mohou pohybovat jenom některé děti. A tak je nutné zjistit, které děti to jsou. Také musí Hamish spolu s kamarády přijít na to, jak zachránit všechny unesené dospěláky.

 

Odkaz na knihu ZDE.

 

Zpět na seznam aktualit