David Walliams - Ďábelská zubařka

Ďábelská zubařka je úžasná knížka. Moc se mi líbila, protože mě pobavila, rozesmála, ale i rozplakala. Byla napínavá a také jsem se u ní trochu bál.

Ďábelská zubařka je úžasná knížka. Moc se mi líbila, protože mě pobavila, rozesmála, ale i rozplakala. Byla napínavá a také jsem se u ní trochu bál. Přestože se vám může zdát tlustá, určitě si ji kupte, budete ji mít přečtenou za chvíli. Jestli se někdo z vás bojí zubaře, tak toto je kniha přesně pro vás. Protože až ji přečtete, budete se ke svému normálnímu zubaři těšit. A určitě po přečtení knížky dojdete ke stejnému názoru jako já, tedy že je dobré svým přátelům věřit to, co vám říkají, přestože se vám to může zdát divné.

 

Hlavním hrdinou této knížky je malý chlapec Alfie. Žije sám s tatínkem, který je na vozíčku. Nemají to v životě jednoduché, ale mají štěstí na lidi kolem sebe. Se spoustou věcí jim pomáhá Winnie, která je sociální pracovnicí a má je na starost. Dalším důležitým člověkem v životě Alfieho je kamarádka Gabča, která je sice malá a málo mluví, ale když přijde na věc, nebojí se říci svůj názor. Alfie nesnáší zubaře, protože mu jednou omylem zubař vytrhl nesprávný zub. V Alfieho škole se objeví nová paní zubařka, která všem dětem nabízí cukrovinky, které jsou bez cukru a neškodí zubům. A zároveň je zve do své nové ordinace. Většina dětí je z nové zubařky, slečny Kousavé, nadšená. S příchodem slečny Kousavé a jejího bílého kocoura Tesáka se ale začínají dít divné věci. Určitě jste dali svůj první vypadlý zub pod polštář pro zoubkovou vílu. A ráno jste byli mile překvapeni tak, jako já. Ale děti v této knížce najdou ráno pod polštářem všechno možné, jenom ne milé překvapení. Začínají se objevovat švábi, pavouci, slimáci, škvoři…Bohužel to přijde zvláštní jenom Alfiemu a jeho kamarádce Gabče. Alfie se odhodlá k návštěvě nové zubařky a tato návštěva se promění v horor, který ale nekončí jenom touto návštěvou.

 

https://www.dumknihy.cz/dabelska-zubarka

 

Zpět na seznam aktualit