David Walliams - Pan Smraďoch

Mám knížky od tohoto autora moc rád. V podstatě se mi zatím líbily všechny, které jsem četl. Ale o této jediné to nenapíšu. Knížky Davida Walliamse jsou téměř vždycky hodně vtipné, legrační a zábavné, a hlavně mají napínavý děj, který vám nedovolí od knížky odejít.

Mám knížky od tohoto autora moc rád. V podstatě se mi zatím líbily všechny, které jsem četl. Ale o této jediné to nenapíšu. Knížky Davida Walliamse jsou téměř vždycky hodně vtipné, legrační a zábavné, a hlavně mají napínavý děj, který vám nedovolí od knížky odejít.  Ale tahle knížka, jako by byla od jiného autora. Sice je na přebalu knihy zase napsáno, že to bude bezva legrace, ale já jsem tam žádnou legraci nenašel. Knížka mi nedávala moc smysl a ani děj mě nezaujal. Spíše mi to přišlo smutné.

 

Chloe je normální dvanáctiletá holka, která má starší sestru, se kterou moc nevychází. Její sestra Annabell jí dělá samé naschvály. A ještě navíc je o hodně víc aktivní než Chloe, což se líbí moc mamince a pořád to Chloe předhazuje.  Maminka kandiduje do parlamentu, takže nemá na nikoho příliš času. Nevšimne si, že se Chloe trápí a ani, že tatínek přišel o práci. Jednou ale Chloe potká venku na lavičce bezdomovce, který hodně smrdí, a proto mu všichni říkají pan Smraďoch. Zdálo by se, že nebudou mít spolu nic společného, ale to není pravda. Oba jsou osamocení a smutní. A tak se stane, že mezi naprosto odlišnými lidmi vznikne velké přátelství, které nikdo nedovede pochopit.

 

Uvědomil jsem si po přečtení této knížky, že bezdomovcem se může stát každý. Pan Smraďoch měl dlouho krásný život a rozhodně neměl nouzi o peníze. Ale jeden den mu změnil celý zbytek života a on se ocitl na ulici.

 

https://www.dumknihy.cz/pan-smradoch

https://www.dumknihy.cz/pan-smradoch-cd-mp3

Zpět na seznam aktualit