Douglas Adams - Stopařův průvodce galaxií

Stopařův průvodce galaxií se mi opravdu velmi líbil. Kniha má jiný děj než většina ostatních sci-fi knih a zároveň je doplněna krásnými ilustracemi jako vystřiženými z opravdového průvodce pro vesmírné cestovatele

Stopařův průvodce galaxií se mi opravdu velmi líbil. Kniha má jiný děj než většina ostatních sci-fi knih a zároveň je doplněna krásnými ilustracemi jako vystřiženými z opravdového průvodce pro vesmírné cestovatele. Knihu můžu určitě doporučit zapáleným fanouškům do sci-fi, ale i lidem, kteří se čtením právě začínají a hledají vtipnou, dobrou, a ne příliš dlouhou knihu.

Hlavní postavou knihy je Arthur Dent. Je to normální člověk, který žije normální život, dokud se jednoho dne nevzbudí a uvidí před svým domem několik strojů. Ty jedou Arthurův dům zničit a postavit místo něj silnici. Arthur, aby svůj dům zachránil, si lehne před jeden buldozer. Pak ale přijde Arthurův přítel Ford Prefect, který Arhura pozve do hospody a oznámí mu, že přichází konec světa. V této chvíli ještě Arthur neví, že Ford je ve skutečnosti z úplně jiné planety a že Země bude opravdu za chvíli zničena Vogónskými stroji a místo země se postaví vesmírná dálnice. Fordovi s Arthurem se podaří ze Země dostat. Bohužel pro ně se dostanou na Vogónskou loď, ve které je chytí Vogóni, kteří jsou známí mučením svou poezií. Jestli se Arthur Dent a Ford Prefect dostanou z tohoto nebezpečí a jaké další dobrodružství ještě zažijí vám prozradí tato kniha.

Odkaz na knihu ZDE.

Zpět na seznam aktualit