Eduard Petiška - Staré řecké báje a pověsti

U této knihy bych začal tím, že se vůbec nemusíte bát toho, že je to povinná četba. Klidně si knížku přečtěte dříve, než budete muset, budete mile překvapeni.

U této knihy bych začal tím, že se vůbec nemusíte bát toho, že je to povinná četba. Klidně si knížku přečtěte dříve, než budete muset, budete mile překvapeni. Jestli máte rádi filmy nebo knihy o Percy Jacksonovi, tak se Vám bude hodit, že znáte tyto báje, protože je v Percym najdete. Kniha se mi prostě moc líbila. Má krásné ilustrace. Zkrátka je to opravdu dobrá kniha.

Nejraději mám příběh Orfeus. Tato pověst je o pěvci Orfeovi, který umí krásně zpívat a hrát na lyru. Orfeus žije s vodní vílou, která se jmenuje Euridika. Jsou spolu šťastni, ale bohužel jim jejich štěstí nevydrží moc dlouho. Euridika se jednoho dne rozhodne, že půjde navštívit své sestry. Cestou ji ale uštkne had, Euridika zemře a ocitne se v podsvětí. Orfeus se ji snaží zachránit. Sice se dostane do podsvětí a Hádes mu dovolí si ji odvézt, ale po celou dobu, co půjdou z podsvětí na povrch se nesmí Orfeus na Euridiku podívat. To však poruší a tak se Euridika do podsvětí musí vrátit. Orfeus se pak ještě několikrát snaží Euridiku dostat zpět z podsvětí, ale převozník Cháron, který převáží duše zemřelých přes řeku Stix, odmítá Orfea převézt. Orfeus je smutný a začne zpívat a hrát jenom smutné písně.

Ale najdete tu spoustu dalších zajímavých příběhů, např. Zlaté rouno, Potopa, Ikaros, Prométheus, Faethón, Midas….

 

Odkaz na knihu ZDE.

 

Zpět na seznam aktualit