Goscinny Sempé - Mikulášovy přestávky

Knížky o Mikulášovi jsou klasika, kterou byste asi měli všichni znát. Ať začnete číst jakoukoliv knížku s Mikulášovými příběhy, budete se bavit od začátku do konce.

Knížky o Mikulášovi jsou klasika, kterou byste asi měli všichni znát. Ať začnete číst jakoukoliv knížku s Mikulášovými příběhy, budete se bavit od začátku do konce. Mikulášovy příhody jsou vtipně napsané a ještě navíc jsou v knížce moc hezké obrázky. Příběhy o Mikulášovi jsou také zpracovány jako kreslený televizní seriál, který se mi stejně jako knížka také moc líbil.

 

Mikulášovy přestávky jsou vtipné povídky, které se z větší části odehrávají ve škole. Mikuláš je malý kluk, který chodí do školy a spolu se svými kamarády Vendelínem, Augustýnem, Fridolínem, Albínem, Viktorínem, Jáchymem a Kryšpínem zažívají spoustu dobrodružství. Z této knihy bych rád zmínil kapitolu Uragán, Fotoaparát a Fotbalový zápas. V kapitole, která se jmenuje Uragán, jdou kluci k rybníčku chytat pulce a naplánují si, že až pulci vyrostou, budou s nimi pořádat žabí dostihy. Další vtipný příběh se jmenuje fotoaparát a je o tom, jak Mikuláš dostane od babičky fotoaparát. Vezme si ho do školy, ale tam mu ho bohužel paní učitelka zabaví. Naštěstí se podaří Mikulášovi paní učitelku přesvědčit, aby mu fotoaparát vrátila a ještě se nakonec celá třída vyfotí. A kapitola fotbalový zápas je o tom, že se kluci rozhodnou zahrát si na plácku fotbal. Mikulášovi přijde pomoc tatínek a to si nenechají ujít ani další tatínkové, takže nakonec nehrají fotbal kluci, ale jejich tatínkové.

 

Odkaz na knihu ZDE.

Zpět na seznam aktualit