Greg James a Chris Smith - Supernuly

Objevil jsem další super knížku, moc se mi líbila a jsem z ní opravdu nadšený. Děj byl napůl dobrodružný, napůl scifi a také byl vtipně napsaný.

Objevil jsem další super knížku, moc se mi líbila a jsem z ní opravdu nadšený. Děj byl napůl dobrodružný, napůl scifi a také byl vtipně napsaný. Taky musím napsat, že byl děj dost originální. Četlo se to samo. Knížku jsem měl za chvíli přečtenou. Musel jsem číst a číst, nemohl jsem se od ní odtrhnout. Takže za mě můžu jenom doporučit. Doufám, že autoři napíší něco dalšího.


Murph je jedenáctiletý kluk, který žije s maminkou a starším bráchou Andym. Kvůli maminčině zaměstnání se často stěhují. A tak také Murph mění často školy. Při jednom z dalších stěhování ho maminka přihlásí do školy, která je ale naprosto výjimečná. A to tím, že jsou v ní pouze děti, které mají superschopnosti. Murph se do této školy dostane opravdu omylem. Jeho spolužáci brzy zjistí, že Murph nemá žádné super schopnosti nebo tzv. masky a nechtějí se s ním moc kamarádit. Přesto si zde ale najde kamarády. Jeho kamarádka Mary umí létat, Billy umí nafukovat věci, Hilda zase umí vytvořit a přivolat kdykoliv dva miniaturní koníčky a Nelly umí ovládat počasí. Prostě superkamarádi. Bohužel v Murphově městě bydlí také utajený superpadouch Nektar. Nektar si najde poskoka, který mu vyrobí helmy, díky kterým může každého, kdo má tuto helmu na hlavě, ovládat. Dlouho přemýšlí, komu tyto cenné helmy nasadí. Rozhodne se, že si podmaní celou Murphovu školu pro superhrdiny. A ty, které si nepodmaní, uvězní tak, aby nemohli utéct.

 

Odkaz na knihu ZDE.

 

 

Zpět na seznam aktualit