Hergé - Tintin v Americe

Komiksy o Tintinovi jsou jedny z nejhezčích, co znám. Říká se, že kniha je lepší než film a v tomto případě to je pravda.

Komiksy o Tintinovi jsou jedny z nejhezčích, co znám. Říká se, že kniha je lepší než film a v tomto případě to je pravda. Belgický scénárista a kreslíř Hergé napsal 23 komiksů o Tintinovi a jeden nestihl před svou smrtí dokončit. Doporučuji číst komiksy v návaznosti na sebe.

Tintin je mladý reportér. Za reportážemi se vydává se svým psím kamarádem Filutou. Tentokrát jede za reportáží do Chicaga. Chce se zde sejít s bandity, kterým již jednou překazil plán s těžbou diamantů v Kongu a dostal spoustu banditů do vězení. Tito bandité chystají opět něco nekalého v Chicagu a Tintin jim to chce překazit. Ale aby to neměl tak jednoduché, zkomplikuje se mu situace hned po příjezdu do Ameriky. Banditi ho unesou. Naštěstí se podaří Tintinovi utéct. To se banditům samozřejmě nelíbí a snaží se přesvědčit indiány, že jim Tintin chce ukrást půdu. O život Tintina usilují tedy nejenom banditi, ale také indiáni. Tintin se musí hodně snažit, aby se mu podařilo splnit to, kvůli čemu do Chicaga přijel.

 

Odkaz na knihu ZDE.

 

Zpět na seznam aktualit