J. K. Rowlingová - Fantastická zvířata a kde je najít

Ten, kdo má rád filmy nebo knihy o Harrym Potterovi, bude mít rád i tuto knihu. Konečně se pořádně dozvíte, co je které zvíře zač, co umí a různé další zajímavosti.

Ten, kdo má rád filmy nebo knihy o Harrym Potterovi, bude mít rád i tuto knihu. Konečně se pořádně dozvíte, co je které zvíře zač, co umí a různé další zajímavosti. Navíc jsou tady také zvířata moc hezky nakreslená, takže pokud jste si nějaké zvíře podle knížky představovali, teď se můžete podívat, jestli jste se trefili. Nejsou zde popsána jenom zvířata z knížky nebo z filmů, je tu i spousta dalších zvířat. Je to prostě bradavická učebnice. A navíc, když si koupíte tuto knihu, přispějete nadacím, které pomáhají zlepšovat život dětem a mladým lidem.

 

Možná nevíte, co jsou zač některá zvířata z knížek a filmů o Harrym. Tato knížka vás provede všemi zvířaty, o kterých jste dříve vůbec neslyšeli. Dozvíte se například, kdo je Pětinoh a jaký je jeho původ. Kdo nebo co je Smrtiplášť, jestli se máte bát Akromantule, kdo je Zlatonoska, jak je důležitý Kentaur nebo proč musíte znát Leprikóna. Toto všechno a ještě mnohem víc se dočtete o dalších zajímavých nebo méně zajímavých tvorech. Je zde podrobně vysvětleno, co je to magizoologie. Každé zvíře má pod svým jménem určitý počet křížků a ty určují, jak jsou zvířata agresivní. Takže přesně víte, na koho si dát velký pozor. Už v dávných časech se kouzelníci přeli o to, kdo bude osoba a kdo zvíře (Představte si, že se probudíte a někdo vám řekne že jste zvíře! Hrozná představa). Až teprve jeden chytrý kouzelník řekl, že osoba bude ten, kdo je chytrý a umí respektovat zákony kouzelnického společenství. Takže zjistíte, že v kouzelnickém světě existují osoby, zvířata a duchové.


Odkaz na knihu ZDE

 

Zpět na seznam aktualit