J. K. Rowlingová - Harry Potter a kámen mudrců

Kniha byla opravdu nádherná a jsem rád, že jsem ji přečetl, i když jsem se jí zprvu bránil a to proto, že jsem si myslel, že bude stejná jako film.

Kniha byla opravdu nádherná a jsem rád, že jsem ji přečetl, i když jsem se jí zprvu bránil a to proto, že jsem si myslel, že bude stejná jako film. Ale nebyla. V knize je mnoho věcí, které ve filmu nebyly. A jinak, než z knihy se je nedozvíte. Platí zde opravdu to, že kniha je lepší než film (a to ho mám moc rád). Jsem si jistý že se vám kniha bude líbit, do hlavních postav se úplně vžijete a po dočtení knihy se hned pustíte do druhého dílu.

Příběh začíná jednoho dne v Zobí ulici, kdy jde pan Dursley do práce a má pocit, že je něco špatně. Všude jsou zvláštní lidé v pláštích, kteří se baví o úplně nenormálních věcech. Večer, kdy už všichni Durselyovi spí, se před jejich domem objeví tři zvláštní lidé, kteří u nich nechají malého Harryho, kterému náhle zemřeli rodiče. Harry je synem sestry paní Dursleyové. Harry to u nové rodiny má dost těžké. Ale všechno se změní, když dostane dopis z kouzelnické školy, ve kterém stojí, že se má do této školy dostavit a učit se kouzlit. Harry se tak dozví, že je kouzelník a přes řadu překážek se do školy nakonec dostane. Teprve tam zjistí, že je velice slavný. A zkouška toho, jestli si svoji slávu zaslouží, přijde již první rok v této škole. Spolu s kamarády Hermionou a Ronem zachrání Kámen mudrců a zjistí, jak je škola čar a kouzel v Bradavicích úžasná.

 

Odkaz na knihu ZDE.

Zpět na seznam aktualit