Jan Werich - Fimfárum

Pohádky z této knížky od Jana Wericha mi četla mamka, když jsem byl menší. Je to jedna z jejích nejoblíbenějších knížek. A je zajímavé, že přestože je knížka docela stará, tak já ji mám také moc rád. Když nemám zrovna žádnou novou knížku po ruce, tak si ji rád znovu čtu.

Pohádky z této knížky od Jana Wericha mi četla mamka, když jsem byl menší. Je to jedna z jejích nejoblíbenějších knížek. A je zajímavé, že přestože je knížka docela stará, tak já ji mám také moc rád. Když nemám zrovna žádnou novou knížku po ruce, tak si ji rád znovu čtu. Dokonce jsem zjistil, že jsem vůbec nevěděl, že některé známé pohádky napsal Jan Werich. Nejsou to typické pohádky, ale možná právě proto se mi tak moc líbí. Mám rád také filmové zpracování Fimfára.


Fimfárum je knížka plná zajímavých pohádek. Mojí nejoblíbenější pohádkou je pohádka Král měl tři syny. Když byl král mladý, jeho velkou zálibou bylo cestování. Po jedné dlouhé cestě skončil v hospůdce, kde si zapomněl svůj oblíbený klobouček se sojčím pírkem. Mezitím se mu narodili tři synové. Když vyrostli, poprosil je král, aby mu tento klobouček donesli. První syn Siloslav se vypravil na cestu za kloboučkem buldozerem, ale jak to bývá v pohádkách, první syn neuspěl. Druhý syn Rychlomil se vypravil hledat klobouček autem Bugasseratii, ale ani on nebyl úspěšný. Třetí syn se nemohl jmenovat jinak než Honza. Ten se vydal do světa na mopedu. A jako jediný se vrátil domů s kloboučkem. To je zkrácený popis mé oblíbené pohádky, ale všechny pohádky stojí za přečtení. Ještě bych rád zmínil jednu pohádku, která je zajímavá tím, že je celá jednoslabičná a jmenuje se Chlap, děd, vnuk, pes a hrob.

 

Musím napsat, že z každé pohádky jsem si něco pro sebe odnesl a myslím si, že si to budu pamatovat po celý život.

 

https://www.dumknihy.cz/fimfarum-132557

 


 

 

Zpět na seznam aktualit