Jiří Černý a kol. - Obrázky z českých dějin a pověstí

Kniha se mi velmi líbila. Díky kombinaci vtipných obrázků a zajímavého textu se možná dozvíte více než ve zdlouhavých hodinách strávených nad učebnicí dějepisu.

Kniha se mi velmi líbila. Díky kombinaci vtipných obrázků a zajímavého textu se možná dozvíte více než ve zdlouhavých hodinách strávených nad učebnicí dějepisu. Najdete zde popsáno mnoho důležitých událostí z našich dějin, a to už od příchodu praotce Čecha, vládu Rakouska-Uherska až po Národní divadlo.

V knize je popsáno vtipnou formou několik nejznámějších pověstí a příběhů. Líbila se mi například pověst o praotci Čechovi, která popisuje, jak přišel do krásné zalesněné a zvířaty hojně obydlené krajiny, tedy do Čech. Pověst vypráví, že v pravlasti Slovanů žili bratři Čech a Lech. Neměli živobytí vůbec jednoduché. Museli své obydlí a i celý svůj národ chránit před divokými zvířaty, ale i před nebezpečnými příslušníky jiných rodů. A tak se Čech rozhodl, že svému národu najde jiné a bezpečnější místo pro život. Dlouho šli a šli až přišli v k velikému kopci, na který Čech vystoupil a řekl známou větu: To je ta země zaslíbená, zvěře a ptáků plná, medem oplývající. Druhý příběh, který se mi líbil, a který je nám časově mnohem bližší, je příběh o dětství básníka Jana Nerudy. Popisuje, jak chtěl malý Jan se svými kamarády porazit Rakousko a tím osvobodit český národ

Odkaz na knihu ZDE.

 

Zpět na seznam aktualit