Jules Verne - Tajemný hrad v Karpatech

Objevil jsem nového (pro mě nového) opravdu hodně dobře čtivého autora.

Objevil jsem nového (pro mě nového) opravdu hodně dobře čtivého autora. Knížka je dobrodružná a děj vás udrží po celou dobu čtení v napětí, jak to dopadne. Rozhodně vás knížka nepustí, dokud ji nedočtete. Tyto knihy nyní vychází v nové krásné edici a mají i nový obal. V knihách jsou také původní ilustrace, které knihy od Julese Verna zdobily už v době prvních vydáních.

Celý příběh začíná tím, že se ovčák z nedaleké vesničky Verst vydá se svými ovcemi na pastvu. Cestou potká žida a ten mu prodá dalekohled. Když ovčák zjistí, jak funguje, rozhlédne se po okolí a všimne si dýmu na dávno opuštěném Karpatském hradě. Náhodou touto vesnicí projíždí mladý hrabě Telek. Jakmile se dozví, že opuštěný hrad patřil Rudolfu Gorczovi, rozhodne se ho hned prohledat a pokusit se v něm najít svoji snoubenku Stilu, která má být mrtvá. Hrabě si myslí a pořád doufá, že ji u sebe má baron Gorcz. Ten má ale nahraný jen její hlas a její písně, co se tedy stalo se Stilou? A proč se baron Gorcz snaží na hrad nalákat mladého hraběte?

Jules Verne byl velký vizionář. Předpověděl například vynález rakety, hologramu, projektoru, motoru nebo třeba tanku. Dnes nám přijdou tyto věci normální, ale v období Verneova psaní byly tyto věci pro lidi nepředstavitelné.

 

Odkaz na knihu ZDE.

 

Zpět na seznam aktualit