Junji Ito - Uzumaki

Junji Ito je jeden z nejznámějších autorů hororových komiksů v Japonsku a právem patří jeho díla mezi nejlépe hodnocená. Tato konkrétní kniha spadá pod body-horor (druh hororu, který popisuje znepokojující narušování lidského těla), takže asi není ideální pro slabší povahy.

Junji Ito je jeden z nejznámějších autorů hororových komiksů v Japonsku a právem patří jeho díla mezi nejlépe hodnocená. Tato konkrétní kniha spadá pod body-horor (druh hororu, který popisuje znepokojující narušování lidského těla), takže asi není ideální pro slabší povahy. Velkou částí Itových komiksů jsou ilustrace, které jsou velmi hezké. Každopádně bych knihu určitě doporučil fanouškům hororů a japonských komiksů.

Hlavní hrdinkou Uzumaki je Kirie, která žije šťastný život, má dobrou rodinu, hodného přítele Shuichiho a kamarády. Ale najednou si začíná všímat, že ve městě, kde žije, je něco špatně. První zvláštní věc, které si Kirie všimne, je Shuichiho otec, který pozoruje šneka na zdi. Kirie se ale rozhodne, že to není nic důležitého a dál o tomto incidentu nepřemýšlí. Poté si už i Shuichi všimne zvláštního chování svého otce, který shromáždí doma obrovskou sbírku spirálovitých předmětů. Shuichiho matka se nakonec rozhodne celou kolekci vyhodit, což vyústí v smrt Shuichiho otce, který se rozhodne, že jediná možnost, jak přijmout spirálu, je se do ní sám stočit. Shuichi a jeho matka najdou otce mrtvého v kulatém boxu. Tato situace traumatizuje jak Shuichiho, tak jeho matku, která musí být odvezena do nemocnice. Nakonec Shuchiho matka zešílí a zabije se. Kirie tak pomalu pozoruje, jak jsou všichni a všechno ničeni kletbou spirály.

Odkaz na knihy autora ZDE

 

Zpět na seznam aktualit