Kevin Sands - Alchymistova šifra - Temná kletba

Toto je předposlední díl série o Christopherovi Roowi. Myslel jsem si, že po druhé knize už nebude série za moc stát, ale opak byl pravdou.

Toto je předposlední díl série o Christopherovi Roowi. Myslel jsem si, že po druhé knize už nebude série za moc stát, ale opak byl pravdou. Každým dílem se kvalita knihy zlepšuje a nenapadá mě, co jí vytknout. V knize se objevují reálné obrazy, sochy, místa a šifry, které jsem sám zkoušel luštit. Knihu doporučuji a určitě si její čtení velmi užijete.

Christopher byl pozván ke královi na oslavu. Zde dojde k otrávení vína. Vraha se mu sice nepodaří dopadnout, ale Christopher najde šifru, ze které zjistí, že největší nebezpečí hrozí královské rodině ve Francii. A tak král pošle Toma, Christophera a Sally, aby královskou rodinu ochránili a našli vraha. Hned chvíli poté, co dorazí do Francie, se někdo pokusí zabít královu sestru Minette. A to tak, že jí pod postel schová hada. Christopher zjišťuje, že nejde jenom o obyčejné úkladné vraždy či pokusy o ně, ale někdo chce zabít královskou rodinu podle staré kletby, kterou předpověděl kdysi jeden z templářů. Podle této kletby se může po vyvraždění královské rodiny vrah dostat k jejich pokladu. A tak se Christopher se svými přáteli snaží najít poklad jako první a přitom ochránit královskou rodinu ale také sami sebe.

Odkaz na knihu ZDE.

Zpět na seznam aktualit