Kevin Sands - Alchymistova šifra - Znamení moru

Kniha je pokračováním prvního dílu Alchymistovy šifry a nejvíce bych ji ocenil zejména kvůli tomu, že je založena na reálných událostech.

Kniha je pokračováním prvního dílu Alchymistovy šifry a nejvíce bych ji ocenil zejména kvůli tomu, že je založena na reálných událostech. Zjistil jsem, že Tower se používal jako „zoo“ a při morové epidemii se lékaři opravdu oblékali jako „ptáci“. Knihu jsem přečetl jedním dechem. Děj je tak napínavý a zajímavý, že vám nedovolí knihu nedočíst.

Christopher je lékárnický učeň, který už zvládl zastavit archandělův kult a také nalezl recept na božský oheň. Ale teď před ním stojí mnohem těžší zkouška. Do Londýna dorazil mor. Nikdo nemůže najít lék. Jednou se ve městě objeví tajemný prorok Melchior, který umí předpovědět u koho se objeví mor. Melchiorovy předpovědi se plní, a tak se všichni bojí, kdo přijde další na řadu. Díky bohu se objeví i nový lékař, který tvrdí, že našel lék proti moru. Lék opravdu zabírá, ale Christopher nechce věřit, že je lék pravý. A tak se snaží odhalit spiknutí, které se možná okolo moru vytváří. Christopher může zachránit životy mnoha lidí, protože si je jistý, že Melchior je ten, který mor šíří.

Odkaz na knihu ZDE

Zpět na seznam aktualit