Maureen Johnsonová - Bílá past

Toto je konec za mě výborné trilogie kombinující všechny dobré aspekty detektivek. Asi bych se nebál říct, že tuto knihu by si mohl přečíst prakticky každý.

Toto je konec za mě výborné trilogie kombinující všechny dobré aspekty detektivek. Asi bych se nebál říct, že tuto knihu by si mohl přečíst prakticky každý. Nejen fanoušek detektivek, ale i ten, kdo tomuto žánru úplně neholduje. Napětí je už od první knihy krásně budováno a v posledním díle všechny emoce vygradují. Postavy se konečně ukážou takové, jaké ve skutečnosti jsou. Pokud si chcete užít napětí, strach ale i zábavu a humor je to kniha právě pro vás.

Tato kniha je napsána jako zajímavá úniková hra. Stevie si myslí, že odhalila Křiváky a možná celou záhadu, ale to vůbec není pravda. Naopak nepřišla na nic. Hlavní otázka není, kdo jsou Křiváci z dopisu, ale kdo unesl Alici a kdo teď zabíjí na akademii. Akademie se odřízne od světa obrovskou bouří. Celá akademie je evakuována až na personál, Stevie s kamarády a pravděpodobně i vraha. Jsou zavřeni na nebezpečné hoře v obrovském komplexu s tajnými chodbami a mrtvými a živými lidmi. Po nějaké době nastane ponorkový efekt a vrah se možná ukáže. Stevie má svoji teorii, ale nepočítá s tím, že vrah má možná mnohem větší moc, než si kdokoli myslí. Pravděpodobně zná první Křiváky a teď je jen využívá na zastrašení lidí a na odvedení pozornosti od hlavního zájmu. A to odměny od Alberta Ellinghema. Jak tohle Stevie vyřeší, se dozvíte v této výborné knize.

Odkaz na knihu ZDE.

Zpět na seznam aktualit