Maureen Johnsonová - Skrýš v lese

Kniha je podle mě velmi zdařilým pokračováním série Křiváci. Detektivky Johnsonové jsou velmi zajímavé. U první série se mi velmi líbilo její dobré tempo, u Skrýše v lese byl celý děj ještě rychlejší, ale zároveň jsem neměl pocit, že by autorka něco uspěchala.

Kniha je podle mě velmi zdařilým pokračováním série Křiváci. Detektivky Johnsonové jsou velmi zajímavé. U první série se mi velmi líbilo její dobré tempo, u Skrýše v lese byl celý děj ještě rychlejší, ale zároveň jsem neměl pocit, že by autorka něco uspěchala. Na rozdíl od minulého případu se Skrýš v lese odehrává jen v jednom díle, takže se příběh uzavře a vy nebudete muset čekat na další díly. Kniha je určitě dobrá jako jedna z prvních detektivek, které můžete číst.

Stevie, potom co vyřešila záhadné umrtí v Ellingamově akademii, si snaží užívat léto. Zatímco pracuje v obchodě, vypadá to, že se bude celé léto nudit. Když dostane nabídku od majitele tábora, aby na léto přijela dělat instruktorku a zároveň se pokusila vyřešit případ, který se na táboře kdysi stal, má samozřejmě radost, že se konečně vrátí ke své zálibě – řešení záhad. Napíše svým kamarádům, aby se k ní připojili, a tak odjíždí se svojí partou na vražedný tábor Sunny Pines. Jakmile na tábor dorazí, začínají se dít zvláštní věci. Stevie si ve své chatce vybalí věci a jde spát. Když se potom další den vzbudí, je nad její postelí nápis PŘEKVAPENÍ, který byl napsán i na místě činu v táboře a zároveň jí připomene případ v Ellinghamově akademii, kde jí vrah vyhrožoval vzkazem promítaným na stěnu jejího pokoje. Stevie si tedy uvědomuje, že vrah je stále naživu a že se nenechá chytit bez boje. A tak se pouští do vyšetřování dalšího případu, který čeká na vyřešení již několik let.

Odkaz na knihu ZDE.


 

 

Zpět na seznam aktualit