Neil Gaiman - Sandman - kniha 1

Neil Gaiman napsal spoustu velice známých knih a komiksů, které jsou mezi fanoušky proslulé. Mezi jeho skvělé výtvory patří právě série Sandman, která byla i zfilmována.

Neil Gaiman napsal spoustu velice známých knih a komiksů, které jsou mezi fanoušky proslulé. Mezi jeho skvělé výtvory patří právě série Sandman, která byla i zfilmována. První díl Sandmana má velmi dobré příběhy, ale myslím si, že kresba je trochu slabší než ve zbytku série. V každém případě mě Sandman opravdu hodně bavil a stojí za přečtení.

První informaci, kterou se o tomto komiksovém vesmíru dozvíme je to, že existují entity zvané Věční. Mezi ně patří například Sen, Smrt nebo Touha. Jeden bohatý muž si uvědomuje existenci těchto entit a rozhodne se uvěznit Smrt. To se mu bohužel nepovede, a tak uvězní Pána snů, Morfea. Morfeus je několik desetiletí vězněn, dokud se mu nepodaří utéct. Ale i když se mu podaří utéct, stále nemá vyhráno. Morfeus vlastní několik předmětů, které přechovávají fragmenty jeho moci. Jde o helmu, prášek snění a kámen snění. Tyto předměty se mu ztratí, a tak Morfeus vyhledá pomoc u čarodějek, které mu řeknou, kdo má jeho ztracené předměty. Morfeus se nejdříve vydá do pekla, kde musí o helmu bojovat s démonem. Aby získal prášek snění, musí se spojit s Johnem Constantinem a poté musí získat rubín od psychicky nestabilního kriminálníka, který ho používá k páchání zla. V komiksu je několik dalších příběhů, které jsou velmi zajímavé a určitě doporučuji si je přečíst.

Odkaz na knihu ZDE.

Zpět na seznam aktualit