Patrick Ness - Volání Netvora-Příběh života

Tuto knížku jsem si opravdu užil. Název knihy sice zní docela děsivě, ale nejde o žádný horor. Kniha má čtivý děj, vtáhne vás velmi rychle do svého příběhu, a ještě se zasmějete.

Tuto knížku jsem si opravdu užil. Název knihy sice zní docela děsivě, ale nejde o žádný horor. Kniha má čtivý děj, vtáhne vás velmi rychle do svého příběhu, a ještě se zasmějete. Příběhy, které Netvor vypráví jsou poučné a velmi se mi líbilo jejich zpracování.

Kniha vypráví příběh třináctiletého Conora, který bydlí jen se svojí mámou. Ta je navíc nemocná nevyléčitelnou chorobou. Od chvíle kdy se toto Conor dozví, všechno je špatně. Conorova kamarádka Lili prozradí ve škole, že má Conor těžce nemocnou mámu a od té doby Conora šikanují a nikdo se s ním nebaví. Táta je v Americe, babička ho nemá moc ráda a ztratil nejlepší kamarádku. A aby toho nebylo málo, v životě Conora se začně pravidelně v noci objevovat netvor. Netvor vypráví Conorovi tři příběhy a jeho podmínkou je, že Conor mu pak poví čtvrtý příběh, který bude obsahovat Conorovu pravdu. Netvor tak naučí Conora, aby se nebál a podíval se svým strachům do očí. První příběh netvora je o konci zlé královny, druhý o apatikáři, tisu a faráři. Poslední příběh je o neviditelném chlapci, kterému netvor pomohl, aby ho ostatní viděli. A o čem je čtvrtý příběh.

Odkaz na knihu ZDE.

 

 

Zpět na seznam aktualit