Petr Hugo Šlik - Tajemství jeskyně pokladů

Tato kniha mě velmi mile překvapila. I když jsem si od ní původně nic nesliboval, protože se mi knihy na téma Foglarovky moc nelíbí, měl jsem z ní nakonec velkou radost.

Tato kniha mě velmi mile překvapila. I když jsem si od ní původně nic nesliboval, protože se mi knihy na téma Foglarovky moc nelíbí, měl jsem z ní nakonec velkou radost. Už delší dobu se mi nestalo, že by děj knihy byl zasazen do počtu stran, které nedělají děj zbytečně zdlouhavý a máte prostě pocit, že kniha je od začátku do konce napsaná naprosto výstižně. A to jsem našel u této knihy. Nenapadá mě nic, co bych knize mohl vytknout a už se těším na další díly.

Kniha je o dvou chlapcích, o Vojtovi a Jindrovi. Oba bydlí na Klárově a oba jsou hodní a chytří. Možná byste si řekli, že jsou skoro stejní a měli byste skoro pravdu. Až na to, že Vojta je dobrý běžec a na Klárově se už narodil, naopak Jindra raději tráví čas v knihovně a na Klárov se přistěhoval. Jednoho dne najde Vojta Jindru, jak ho parta ze školy bije. Vojta se ho zastane, a tak se z nich stanou dobří kamarádi. Jindra jde další den do knihovny a půjčí si tam knihu, ve které najde vzkaz o tajemném pokladu. Jediný problém je ten, že deník, který má být schovaný v pilíři mostu a nachází se v něm mapa k onomu pokladu, nemohou najít. Most je již dávno přejmenovaný, a tak to nějakou chvíli vypadá, že to budou muset vzdát. Naštěstí je ale napadne požádat o pomoc klárovského pamětníka, který by mohl vědět, o který most se jedná. To se jim nakonec podaří zjistit a myslí si, že už vše ví, ale je to právě naopak. Dobrodružství a nebezpečí tím teprve začíná.

Odkaz na knihu ZDE.

Zpět na seznam aktualit