Prevítovi - Roald Dahl

Prevítovi je tenká knížka a budete ji mít za chvíli přečtenou, protože je to tak vtipně napsané, že když začnete číst, nebudete chtít přestat.

Prevítovi je tenká knížka a budete ji mít za chvíli přečtenou, protože je to tak vtipně napsané, že když začnete číst, nebudete chtít přestat. Knížka je zase doplněná legračními obrázky od Quentina Blakeho. Roald Dahl v této knížce napsal moc hezkou myšlenku. Píše, že „Dobrý člověk nemůže být nikdy ošklivý. Může mít třeba křivý nos, zkroucená ústa, podbradek a zuby jako zajíc, ale je-li to dobrý člověk, vyzařuje to z jeho tváře jako sluneční paprsky a vždycky vypadá báječně.“

 

Manželé Prevítovi jsou opravdoví prevíti a určitě byste nechtěli takové lidi potkat. Jsou špinaví, smradlaví, zlí, jsou oškliví i na sebe a nemají rádi děti. Pan Prevít má dlouhé vousy, ve kterých najde všechno možné. Takže nikdy nemá hlad, protože ve vousech má vždy nějaký zbytek jídla. Smažená vejce, špenát, kečup, rybí prsty, játra, červivý sýr, plesnivý kukuřičný lupínek, ocas sardinky a spoustu dalšího jídla. Paní Prevítová je opravdu ošklivá. Když byla mladá, byla hezká, ale protože byla zlá, stala se z ní ošklivá ženská. Má skleněné oko a hůl, kterou používá při chůzi. Ale ve skutečnosti ji má spíše k tomu, aby mohla strkat do koček, psů nebo malých dětí. Jejich dům je zvláštní, protože nemá žádná okna. Na zahradě jsou jenom bodláky, kopřivy a jeden velký suchý strom. Oba dříve pracovali v cirkuse jako cvičitelé opic. Pan Prevít má na zahradě v kleci čtyři opice, které se snaží cvičit. Přestože je v důchodě, pořád sní o tom, že bude mít svůj vlastní velký opičí cirkus. Na každého jednou dojde. Kdo by se ale pomstil takovým prevítům? Na to bude potřeba hodně kuráže.

 

Odkaz na knihu ZDE.

 

 

Zpět na seznam aktualit