Rick Riordan - Magnus Chase a bohové Ásgardu - Loď mrtvých

Kniha je závěrečným dílem trilogie o Magnusi Chaseovi. Všechny díly se mi líbily, přestože nejsem velký fanda severských mytologií. Kniha nabízí úplně jiný pohled na bohy jako na úplně normální lidi.

Kniha je závěrečným dílem trilogie o Magnusi Chaseovi. Všechny díly se mi líbily, přestože nejsem velký fanda severských mytologií. Kniha nabízí úplně jiný pohled na bohy jako na úplně normální lidi. I bohové musí řešit běžné problémy, např. ztrácení věcí, které můžou zahájit apokalypsu. I když je kniha navenek tlustá, čte se jako by měla jen pár stran. A kromě vtipných příběhů se dozvíte i nějaká zajímavá fakta o severské mytologii.

Možná byste si mysleli, že Magnus dostal za odměnu za záchranu Thorova kladiva a meče zasloužilý odpočinek, ale to byste se velmi pletli. Bohové se rozhodnou Magnuse tentokrát poslat pro boha Lokiho, kterého se všichni bojí. Magnus tedy odjíždí opět se svými přáteli smrti naproti, a to doslova. Musí najít loď mrtvých, kde buď porazí Magnus Lokiho nebo je tamní nemrtvá posádka zabije. Mohlo by se zdát, že když mají před sebou sebevražednou misi, bude jim na lodi alespoň přát štěstí. Opak je pravdou. Místo toho je hned na začátku plavby stáhnou pod vodu dcery boha moře a boj o život začíná. Magnus a jeho přátelé musí prokázat opět neuvěřitelnou sílu a statečnost, aby nejen přežili, ale aby odvrátili také apokalypsu.

Odkaz na knihu ZDE.

Zpět na seznam aktualit