Rick Riordan - Magnus Chase a bohové Ásgardu – Thorovo kladivo

Toto je druhý díl trilogie o Magnusi Chaseovi a stejně jako první díl, i tento jsem měl přečtený velmi rychle. Knihu určitě doporučuji.

Toto je druhý díl trilogie o Magnusi Chaseovi a stejně jako první díl, i tento jsem měl přečtený velmi rychle. Knihu určitě doporučuji. A to i těm, kteří podobnou knihu nikdy nečetli. Je zde opravdu krásně zpracované téma vikingských bohů. Zkrátka se mi Riordanova představa bohů a posmrtného života velmi líbí.

Magnus si od doby, kdy žil pod mostem, o dost polepšil. Nyní má domov, přátele, a dokonce jeden otravný mluvící meč, který pořád zpívá. Leckdo si představuje Ásgardské nebe jako velmi přísné, ale Magnus o tom ví svoje. Proč si ale Magnus tuto pohodu neužívá? Bůh hromů Thor opět ztratil svoje kladivo Mjölnir, a proto hrozí začátek Ragnaröku, který zničí všech devět světů. A právě Magnus a jeho přátelé byli vysláni toto kladivo najít. Po nějaké době se jim opravdu podaří zjistit, kde kladivo je a to tak, že se Magnusovi zjeví Loki, bůh lsti. Prozradí Magnusovi, že kladivo dostane zpátky jen tak, když se Lokiho dcera Samirah provdá za obra Thryma, který má Thorovo kladivo schované pod zemí. Magnus tedy ihned svolává svůj tým kamarádů z Valhaly a vydávají se společně na nebezpečnou cestu za kladivem.

Odkaz na knihu ZDE.

Zpět na seznam aktualit