Roald Dahl - Karlík a velký skleněný výtah

Roald Dahl je stále stejně dobrý, ba i lepší. Knihu jsem měl hned přečtenou. Dlouhé čekání na Dahlovu další knihu se vyplatilo.

Roald Dahl je stále stejně dobrý, ba i lepší. Knihu jsem měl hned přečtenou. Dlouhé čekání na Dahlovu další knihu se vyplatilo. Tato kniha volně navazuje na knížku Karlík a továrna na čokoládu. Quentin Blake stále kreslí úžasné ilustrace, které vás i tady jistě pobaví. Roald Dahl vás rozhodně nezklame.

Karlík dostal v minulém díle od pana Williho Wonky jeho bláznivou a zároveň úžasnou továrnu na čokoládu. Po návratu skleněným výtahem do svého domu zjistil, že pan Willy Wonka chystá ještě jednu cestu skleněným výtahem, ale tentokrát i s Karlíkovými rodiči a prarodiči. Jakmile nastoupí do tohoto zvláštního výtahu, začne vesmírné dobrodružství, které bude mít až kosmické rozměry. Karlík se společně se svou mámou, tátou a prarodiči dostane až do vesmíru, ve kterém potkají různé příšery a občas jim půjde i o život. A k tomu všemu pan Willy Wonka vynalezne dva druhy tabletek, které mají velice zajímavé účinky a zařídí, že i když už budou stát nohama na zemi, budou mít stále co dělat.

 

Odkaz na knihu ZDE.

Zpět na seznam aktualit