Sir Arthur Conan Doyle - Pes Baskervillský

Musím uznat, že lepší detektivku jsem zatím nečetl. Všichni určitě znáte slavného fiktivního detektiva Sherlocka Holmese a dost možná i jeden z jeho nejznámějších případů, a to právě Baskervillského psa.

Musím uznat, že lepší detektivku jsem zatím nečetl. Všichni určitě znáte slavného fiktivního detektiva Sherlocka Holmese a dost možná i jeden z jeho nejznámějších případů, a to právě Baskervillského psa. A o tomto příběhu je tato kniha. U Doyla nikdy nevíte, co se stane. Klidně si můžete myslet, že víte celou dobu, kdo je kdo ale najednou se ukáže, že vás autor jen záměrně mátl. Doyle také ukazuje, že v dobré detektivce nemusí být vůbec tolik krve, jak bývá prezentováno v jiných detektivkách.

Kniha vypráví příběh rodiny Baskervillů. Tato rodina je známa jak svým bohatstvím, tak svojí kletbou. Povídá se totiž, že existuje Baskervillský pes, který zabíjí Baskervilly. Moc lidí této kletbě nevěří, ale to se změní, jakmile zemře sir Charles Baskerville a u jeho těla se najdou tlapy obrovského psa. A tak přítel sira Charlese, doktor Jakub Mortimer, odjíždí hledat pomoc u právě slavného Sherlocka Holmese. Ten okamžitě po vyslechnutí celého příběhu posílá svého kolegu Watsona, aby hlídal nástupce zesnulého sira Charlese a pokusil se rozlousknout tuto děsivou záhadu. Opravdu je na Baskervillských pozemcích démon anebo jde jen o hloupou venkovskou pověru a vše se logicky vysvětlí? Odpovědi na všechny tyto otázky naleznete v tomto poutavém krimi-románu.

Odkaz na knihu ZDE.

Zpět na seznam aktualit