Terry Deary - Keltští hrdlořezové

Tato kniha je další knihou ze série Děsivých dějin. Mám tyto knihy moc rád, protože se zábavnou formou dozvídám hodně zajímavých věcí z dějin různých národů.

Tato kniha je další knihou ze série Děsivých dějin. Mám tyto knihy moc rád, protože se zábavnou formou dozvídám hodně zajímavých věcí z dějin různých národů. Mám dějepis moc rád, ale myslím si, že tyto knížky budou bavit i toho, kdo dějepis moc nemusí. Protože se tady dočtete zajímavosti, které se ve škole nedozvíte.

O Keltech toho víme hodně hlavně díky Římanům, kteří sice o Keltech nenapsali moc dobrého, ale popsali je hodně podrobně. Keltové byli velice zajímaví. A to od tajuplných bohů, hrozného dětství Keltů až po mocné druidy. Druidové mě zaujali z knihy nejvíce. Např. když druid potřeboval pomoc od nějakého ducha, nechal zabít býka, stáhl ho z kůže a do té se zabalil a lehl si na lože z větviček jeřábů. Potom se jim ve snu ukázaly odpovědi na jeho otázky. Keltové také věřili, že boj jednoho proti jednomu je dobrý způsob, jak dokázat statečnost a vyřešit spor. Přes toto vše ale namísto toho, aby spolu bojovali zbraněmi, se začali nejdříve navzájem urážet. Z Keltů se postupem času stali dokonalí křesťané a říká se, že spoustu křesťanských tradic vymysleli právě Keltové.

Odkaz na knihu ZDE.

 

Zpět na seznam aktualit