Terry Pratchett - Úžasná Zeměplocha – Barva kouzel

Zeměplocha je legendární fantasy série a tento titul si určitě zaslouží. Všechno na této knize je skvělé a nenapadá mě ani jedna věc, ve které kniha chybuje.

Zeměplocha je legendární fantasy série a tento titul si určitě zaslouží. Všechno na této knize je skvělé a nenapadá mě ani jedna věc, ve které kniha chybuje. Postavy mají charakteristické rysy, které se dobře pamatují (zbabělý čaroděj, naivní turista atd.). V knize si také postavy projdou změnami, což je věc, která spoustě knih chybí. Terry Pratchett popisuje zcela originální svět, nové fungování magie a také spoustu nových bytostí. Zeměplocha je zkrátka série, kterou by si měl každý fanoušek fantasy přečíst.

Příběh začíná ve městě Ankh – Morpork, které se nachází na Zeměploše (světě, který podpírají čtyři sloni a ti stojí na vesmírné želvě). Toto město je plné nájemných vrahů a zlodějů. Mezi těmito lidmi žije náš hlavní hrdina, čaroděj Mrakoplaš. Jednoho dne se ve městě objeví zvláštní turista z jiného kontinentu, který se jmenuje Dvoukvítek. Doprovází ho truhla s nohami a hodně penězi. Aby se Dvoukvítkovi v tomto nebezpečném městě nic nestalo, je Mrakoplaš povolán, aby Dvoukvítka ochránil a ukázal mu krásy kontinentu. Zanedlouho se rozkřikne, kolik má Dvoukvítek peněz a tím se dostane jak Dvoukvítek, tak Mrakoplaš do velkého nebezpečí. Proto musí z města utéct. Tím začíná jejich velké dobrodružství. Při cestě do jiného města je potká spoustu nebezpečných tvorů a dostanou se do smrtících situací. Jejich cesty se zkříží s bohy, smrtí, draky, démony, a nakonec se dostanou i na kraj Zeměplochy. Překonají všechny nástrahy, které jim Osud nadělí anebo je Smrt nakonec porazí?

Odkaz na knihu ZDE.

 

Zpět na seznam aktualit