Tillie Coleová - Tisíc polibků

Kniha ze začátku působí jako klasická romantická kniha, ale po pár kapitolách zjistíte, že realita je jiná. Cílem knihy je vyvolat soucit s hlavní dvojicí postav, což se jí daří dobře. Kniha jako celek funguje zajímavě. Jediné, co bych vytkl jsou stereotypické postavy a chvílemi velmi nelogické chování postav. Ale knihu mohu určitě doporučit jako oddechové čtení.

Kniha ze začátku působí jako klasická romantická kniha, ale po pár kapitolách zjistíte, že realita je jiná. Cílem knihy je vyvolat soucit s hlavní dvojicí postav, což se jí daří dobře. Kniha jako celek funguje zajímavě. Jediné, co bych vytkl jsou stereotypické postavy a chvílemi velmi nelogické chování postav. Ale knihu mohu určitě doporučit jako oddechové čtení.

Hlavní pár knihy tvoří Rune z Norska a Poppy z Ameriky. Rune se ve svých pěti letech odstěhoval s rodiči do Ameriky. Nejprve je nespokojený se změnou prostředí, ale jeho názor se rychle změní, když potká holčičku z vedlejšího domu, Poppy. Rune a Poppy se ihned stanou kamarády a tráví spolu spoustu času. V ději se posouváme pár let do budoucnosti, kdy se dozvíme že Poppy umřela babička a přenechala jí sklenici, kterou má naplnit, jak jméno knihy napovídá, papírky tisíce polibků od někoho, do koho se zamiluje. Není překvapením, že tímto člověkem se v dalších letech stane Rune. Rune a Poppy jsou skvělý pár a společně si užívají života, ale jednou se vše změní. Rune se musí odstěhovat zpět do Norska kvůli práci svého otce, i když je to jen dočasně. Rune je zničen, ale pomáhá mu, že si s Poppy pravidelně volá. Poppy se ale jednoho dne přestane ozývat a Rune se tak cítí úplně sám. Další časový posun a my se společně s Poppy dozvídáme, že se Rune má vracet zpět do Ameriky. Jestli se podaří Poppy opět sblížit s Runem a proč ho „opustila“ se dozvíte v této knize.

Odkaz na knihu ZDE.

Zpět na seznam aktualit