Vojtěch Matocha - Prašina

Tuto knihu jsem dostal ve škole jako povinnou četbu a zprvu se mi do ní moc nechtělo, protože nejsem velký fanoušek Foglarovek.

Tuto knihu jsem dostal ve škole jako povinnou četbu a zprvu se mi do ní moc nechtělo, protože nejsem velký fanoušek Foglarovek. Ale byl jsem mile překvapen. Kniha je výborná, určitě doporučuji. Čtení si užijete. Kniha dokáže vtáhnout do děje tak, že ji přečtete na jeden zátah a budete se těšit na další díl.

Kniha je o třech přátelích - Tondovi, Jirkovi a En. Ti musí vyřešit záhadu staré Prašiny. Prašina je část Prahy, ve které nefunguje elektřina. Nefungují tu elektrické lampy a mobil se ihned na hranicích této čtvrti vypne. Jednoho dne jde Jirka za svým dědou právě do Prašiny. Když vejde do dědova domu, děda se něčeho lekne a začne něco schovávat. A co je na tom nejvíce divné je to, že pošle Jirku hned domů s kamarádem Patrikem. Po cestě domů Prašinou ale někdo Patrika napadne a on umírá. Jirka se bojí. Než Patrik zemře, stačí Jirkovi říct, aby něco donesl zpět dědovi. A tímto okamžikem začíná rychlý sled událostí. Prašina se začne rozpínat a Jirka se dozví, že existuje stroj, který údajně dokáže Prašinu zastavit. Stroj se ale rozbil a Jirka se svými přáteli ho musí najít a opravit. Jinak bude celý svět zničen.

Odkaz na knihu ZDE.

 

Zpět na seznam aktualit