Zděněk Jirotka - Saturnin

Chcete se zasmát a pobavit? Tak potom si rozhodně přečtěte Saturnina. Líbí se mi filmové zpracování, kde řada herců opravdu exceluje ve své roli.

Chcete se zasmát a pobavit? Tak potom si rozhodně přečtěte Saturnina. Líbí se mi filmové zpracování, kde řada herců opravdu exceluje ve své roli. Měl jsem trochu obavy, jaká bude kniha. Filmové zpracování věrně kopíruje knihu a ta je opravdu povedená. Kniha je navíc ještě doplněna o hezké obrázky Adolfa Borna. Rozhodně doporučuji k přečtení.

Kniha je vyprávěna v ich formě, kdy hlavní postavou je (dle jména ve filmu, ale v knize není jmenován) Jiří Oulický. Ten si žije poklidným životem samotáře až do chvíle, kdy si najme sluhu Saturnina. Ten jako první věc udělá to, že ho přestěhuje z bytu na hausbót. Kniha nás seznámí s dalšími rodinnými příslušníky, kteří jsou zde opravdu humorně vykresleni. Například tetu Kateřinu byste rozhodně nechtěli mít doma. Teta Kateřina má vždy pravdu a pro každou situaci má příhodné přísloví. Její syn Milouš je opravdový mamánek. Další zajímavou postavou je sympatický a charismatický doktor Vlach. Dědeček Jiřího je bohatší starší pán, proto se teta Kateřina často objevuje právě kolem něho, protože co kdyby náhodou zemřel, dědictví by se jí jako vdově hodilo. A v neposlední řadě se v knize často objevuje krásná slečna Barbora, do které se zamiluje nejen Jiří, ale i Milouš. Takže rodinné vztahy nejsou bez komplikací a vše se snaží vyřešit právě Saturnin. Ne vždy se mu tu ale podaří ke spokojenosti všech zúčastněných.

Odkaz na knihu ZDE.

Zpět na seznam aktualit