Agatha Christie - Plavý kůň

Tato kniha se mi opravdu velmi líbila, protože je jiná než ostatní detektivky od Agathy Christie. Místo Hercula Poirota nebo slečny Marplové je hlavní postavou Mark Easterbrook. Chytrý spisovatel, který si jde za svým názorem.

Tato kniha se mi opravdu velmi líbila, protože je jiná než ostatní detektivky od Agathy Christie. Místo Hercula Poirota nebo slečny Marplové je hlavní postavou Mark Easterbrook. Chytrý spisovatel, který si jde za svým názorem. Velmi se mi líbilo spojení magie a mysticismu s „mafií“ a životem městských boháčů a také to s jakou přiměřenou rychlostí byl příběh odvyprávěn. Pokud hledáte detektivku, která je více než dobrá, ale zároveň jiná, tak toto je právě ta kniha.

Mark Easterbrook je novinář a spisovatel, který právě bydlí v Chelsey v „restauraci“ a přemýšlí nad svojí novou knihou. Jednou se v restauraci“ objeví dvě dívky, které se začnou hádat a rvát. Mark se snaží nevměšovat, ale až obě děvčata odejdou, zeptá se majitele „restaurace“ Luigiho, jestli účastnice rvačky nezná. Luigy Markovi vysvětlí podstatu konfliktu i to, že jedna z aktérek se jmenovala Tommy Tuckertonová. Mark si myslí že o nic nejde, dokud po několika dnech neuvidí zprávu o tom, že právě Tommy zemřela. Markovi přijde tato věc zvláštní, ale neláme si s tím hlavu, dokud se nezačne dovídat o dalších úmrtích, která vypadají zcela normálně, ale všechny spojuje to, že vypadají právě až moc normálně. A také se vždy objeví někdo, kdo bude na každé oběti profitovat. Když se poté najde papírek se jmény několika lidí z nichž několik už podezřele normálně zemřelo a Mark se také doslechne historky o Plavém koni – bývalém hostinci, ve kterém teď bydlí tři ženy, které jsou údajně čarodějnice a zvládnou zabít člověka na dálku, Mark si uvědomí, že něco je špatně. A tak se pustí do vyšetřování záhady nečekaných normálních úmrtí.

Odkaz na knihu ZDE.

Zpět na seznam recenzí