Agatha Christie - Vražda v Orient expresu

Vražda v Orient expresu je moje oblíbená detektivka od Agathy Christie a skvělá první kniha od Agathy. Je velmi vzrušující číst postupy detektiva Poirota, a zvláště u této knihy a tohoto případu se divíte a obdivujete jeho inteligenci a pozorovací schopnosti.

Vražda v Orient expresu je moje oblíbená detektivka od Agathy Christie a skvělá první kniha od Agathy. Je velmi vzrušující číst postupy detektiva Poirota, a zvláště u této knihy a tohoto případu se divíte a obdivujete jeho inteligenci a pozorovací schopnosti. Můžu doporučit všechny detektivky od Agathy Christie, ale jako první bych si určitě vybral Vraždu v Orient expresu.

Slavný detektiv Hercule Poirot se zrovna vrací ze Sýrie a rozhodne se, že se vrátí slavným Orient expresem. Vlak vyjede, ale po nějaké době nastane první komplikace. Koleje se stanou kvůli sněhu neprůjezdnými, a tak všichni cestující uvíznou a musí počkat, než bude trať průjezdná. Dalším nepříjemným překvapením pro všechny cestující je zjištění, že v noci došlo k vraždě jistého Samuela Ratchetta. Jelikož vše nasvědčuje tomu, že vrah je stále ve vlaku a policie se k vyšetřování hned tak nedostane, dokud vlak nedojede na další zastávku, pouští se Hercule Poirot spolu s pár lidmi z personálu expresu do vyšetřování vraždy. Když Hercule přijde spolu s doktorem (který také jede expresem) do kupé, ve kterém došlo k vraždě, Poirot si ihned všimne, že něco nehraje. Důkazy jsou až příliš okatě jasné. Hercule se tak pouští do vyslýchání všech spolucestujících a z výpovědí zjistí dvě věci. Vrazi byli dva a nikdo z lidí cestujících Orient expresem to být nemohl. Poirot se tak ocitá ve slepé uličce. Ale když se ukáže, že Ratchett byl ve skutečnosti člověk, co unášel lidi a může za smrt dcery páru Armstrongových, se kterými mají spojení skoro všichni cestující, začíná Hercule pochybovat o všem co zjistil.

Odkaz na knihu ZDE.

 

 

Zpět na seznam recenzí