Anorzej Sapkowski - Zaklínač - Poslední přání

Tuto knihu mohu rozhodně doporučit všem, co mají rádi fantasy. Příběhy zaklínače Geralta byly velmi zajímavé a vyprávění o různých příšerách, které Geralt porazil, byla krásně popsaná.

Tuto knihu mohu rozhodně doporučit všem, co mají rádi fantasy. Příběhy zaklínače Geralta byly velmi zajímavé a vyprávění o různých příšerách, které Geralt porazil, byla krásně popsaná. Velmi se mi líbila přirovnání a podobnosti s různými lidovými pohádkami a mytologií, počínaje Sněhurkou a sedmi trpaslíky nebo Kráskou a zvířetem. Geralt je velmi zajímavá postava a dá se do něho velmi rychle vcítit, a to i přesto, že je svými schopnostmi od člověka trochu vzdálen.

Geralt je zaklínač a díky tomu má schopnosti, které mu umožňují lovit příšery a monstra, která ohrožují obyvatelé měst a vesnic. Ale Geralt není žádný dobrý rytíř, který by pracoval jen tak pro radost. Za svou práci si nechává náležitě platit. Jednoho dne zjistí, že v jednom městě byla malá princezna, která se proměnila ve strigu. Geralt se tedy vydá ke králi a domluví se s ním na odměně za to, že přeměnění strigy zpět na jeho dceru. Vyrazí tedy na „lov“. Bohužel při snaze princeznu zachránit se Geralt zraní, a tak je odvezen do „kláštera“, ve kterém se začíná odehrávat další jeho dobrodružství. Geralt se zde potká se známým čarodějem Stregoborem, který Geralta poprosí o pomoc. A další příběh začíná.

Odkaz na knihu ZDE.

 

Zpět na seznam recenzí