B. B. Alston - Amari a noční bratři

Knihu jsem dostal jako povinnou četbu a vůbec jsem se na její čtení netěšil, protože jsem knihu podobného žánru již četl a byl jsem velmi zklamán. Ale Amari mě velmi příjemně překvapila, je opravdu dobrá.

Knihu jsem dostal jako povinnou četbu a vůbec jsem se na její čtení netěšil, protože jsem knihu podobného žánru již četl a byl jsem velmi zklamán. Ale Amari mě velmi příjemně překvapila, je opravdu dobrá. Hlavní postava knihy je velmi sympatická, zároveň lze ale pochopit motivaci záporáků této knihy. Autor dokázal poměrně rychle a překvapivě zajímavě popsat Amařinu minulost bez magie. Děj plyne velmi svižně. Knihu mohu určitě jen doporučit a to všem.

Amari je dvanáctiletá dívka, která žije jen se svojí matkou v malém domě. Její hlavní oporou je jí bratr Quinton. Ten ale bohužel jednoho dne zmizí a nikdo o něm nic neví. Tedy alespoň do té doby, než k Amari přijde zvláštní muž, který jí předá balíček s oblekem a brýlemi. Když si Amari brýle nasadí, uvidí svého bratra a dozví se, že celý svět je osídlen magickými bytostmi, které se skrývají před lidmi. Amari je nabídnuto, aby odjela na tábor, na který jezdil také její bratr. Při příjezdu zjistí, že každý, kdo tu je, získá trochu čarovné moci a poté se bude hlásit na určitý odbor magického úřadu. Jeden po druhém si chodí všichni pro určité „superschopnosti“. Amari zde zjistí, že žádné superschopnosti nepotřebuje, protože je kouzelnice. Bohužel v tomto světě jsou kouzelníci bráni jako zločinci. A tak Amari hrozí zatčení, což se naštěstí nestane. Amari se tak musí vypořádat nejenom s tím, že je kouzelnice a všichni ji odsuzují, ale zároveň musí odhalit, co se stalo jejímu bratrovi.

Odkaz na knihu ZDE.

Zpět na seznam recenzí