Cassandra Clare - Mechanický anděl

Od Cassandry Clare jsem už přečetl několik knih o lovcích stínů a po nějaké době jsem si začal říkat, že už je koncept lovců stínu opotřebovaný.

Od Cassandry Clare jsem už přečetl několik knih o lovcích stínů a po nějaké době jsem si začal říkat, že už je koncept lovců stínu opotřebovaný. Ale i při další knize a jiné sérii se mi stále svět démonů a andělů líbí. Autorka do každé knihy přidá spoustu informací navíc. Například o minulosti lovců stínů, známých postav z jiné série a také přidává do světa víc nebezpečí od upírů, vlkodlaků, démonů anebo i lidí. Knihu mohu jedině doporučit a věřím, že se bude všem fanouškům fantasy líbit.

Sledujeme příběh šestnáctileté dívky Tessy Grayové, která žila většinu svého života jen se svým bratrem Natem a tetou Harriet. Jednoho dne její bratr zmizí a poté, co teta Harriet zemře, přijde Tesse lístek do Londýna, kde na ní má čekat bratr Nate. Ale místo příjemného setkání se sourozencem je Tessa unesena čarodějnicemi, které ji chtějí ovládat, a to zejména její moc a schopnosti. Tessa dlouho trpí bez jakýchkoliv výsledků, dokud se jí jednoho dne konečně povede využít svoji moc. A v tu chvíli se pro ni otevře skrytý svět démonů a lovců stínů. Čarodějnice nebo paní Temné, jak si také říkají, Tesse jednoho dne řeknou, že existuje jistý magistr, který ji chce za ženu a zároveň chce zničit lovce stínů. Tessa chce utéct, ale ví, že sama nemá šanci. Naštěstí pro ni se jednoho dne v domě objeví lovec stínů Will Herondale který ji odvede do Londýnského Institutu. Ten je azylem pro lovce stínů a další bytosti, které zrovna chrání. Tessa a ostatní lovci stínů se dále dozvídají o nečekané hrozbě bytostí, jež nestvořil ani anděl ani ďábel. A tak se musí Tessa a lovci stínů spojit, aby zabránili katastrofě biblických rozměrů.

Odkaz na knihu ZDE.

 

Zpět na seznam recenzí