David Walliams - Nejhorší děti na světě

Pro knížky Davida Walliamse je typické, že jsou vtipné. Tahle knížka nebyla výjimkou. Myslím si, že David Walliams je jeden z nejlepších zahraničních autorů dětských knížek.

Pro knížky Davida Walliamse je typické, že jsou vtipné. Tahle knížka nebyla výjimkou. Myslím si, že David Walliams je jeden z nejlepších zahraničních autorů dětských knížek. Moc jsem se u této knížky pobavil, ale byla také napínavá. Je trochu jiná, než ostatní jeho knížky, protože každá kapitola vypráví jiný příběh a příběhy na sebe nenavazují. Jestli budete váhat, kterou knížkou od Davida Walliamse začít, doporučuji tuto.


Knížka popisuje příběhy deseti dětí. Sam je uslintaný kluk, který by pořád jenom spal. Berta je uječená holka, která často brečí a cpe se sladkostmi. Pro sladkosti je schopná udělat cokoliv. Venca nemá žádného domácího mazlíčka, ale to se změní, když dostane vši. Je to prostě všivák. Petula je neklidná holka, která nevydrží být chvíli v klidu a musí pořád něco dělat. Dan je malý tlouštík, který se pořád dloube v nose. Jeho cílem je vytvořit největší nudlovou kouli na světě. Štěpka je páchnoucí holka, které mýdlo a voda nic neříká. Začíná se pomalu podobat špinavému trolovi. Míra je chytrý kluk, který ví skoro všechno. Dalo by se říct, že je to šprt. Ale jedna sázka s učitelem mu změní život. Pepina prdí a prdí. Využívá toho třeba ve škole, kdy si prdne a paní učitelka z toho smradu omdlí. Viktor je nudný a moc vážný. Nesměje se, nemá kamarády. Jeho koníčkem jsou kovy. Žofka je pohovkový typ, která se nejraději dívá jenom na televizi.

Doporučuji vám všem, přečíst si úvodní poděkování. Z toho pochopíte, že každý byl dítě a provedl nějakou lumpárnu. A teď je to třeba úspěšný ilustrátor, šéfredaktor nebo marketingový ředitel. Takže, když něco provedete, je to normální. Jenom to musíme říkat našim rodičům, kteří to zřejmě někdy neví.

 

https://www.dumknihy.cz/nejhorsi-deti-na-svete

 

 

Zpět na seznam recenzí