J.K Rowlingová - Harry Potter a Fénixův řád

Rowlingová zvládla napsat sérii knih, které sice jsou dlouhé, ale čtou se tak krásně, že si je přečte i ten, kdo by jinak na podobně dlouhou knihu ani nepohlédl.

Rowlingová zvládla napsat sérii knih, které sice jsou dlouhé, ale čtou se tak krásně, že si je přečte i ten, kdo by jinak na podobně dlouhou knihu ani nepohlédl. Fénixův řád budete číst s opravdovou radostí, a nikoliv s povinností. Kniha vás nepustí ani na chvíli.

Harry je opět na letní prázdniny u Dursleyových. Dudley Harryho už neotravuje. Od té doby, co zjistil, že je Harry kouzelník, tak se bojí, aby ho Harry v něco neproměnil. Harry se potká jednou venku s Dudleym a to, co vidí vznášet se nad Dudleym, ho šokuje. Je to Mozkomor! Harry duchapřítomně vykouzlí patrona a bratrance zachrání. Ale neuvědomí si, že kouzlit mimo Bradavice je zakázáno a že ho můžou vyloučit kvůli porušení tohoto nařízení ze školy. A to se také stane. Po příchodu domů dostane sovu s dopisem oznamujícím jeho vyloučení ze školy. Poté mu přijde ještě jeden dopis, ve kterém je napsáno, že má přijít na disciplinární řízení. Harry nakonec řízení zvládne a vrací se do Bradavic. Tam na něj ale čeká ještě větší pohroma, nová učitelka na obranu proti černé magii. Strašná Dolores Jane Umbridgeová, která je několikanásobně horší, než Snape. Vypadá to, že všechno je proti Harrymu a ke všemu ještě musí skládat těžké zkoušky z NKÚ.

Odkaz na knihu ZDE.

 

Zpět na seznam recenzí