Jenny Milewsky - Tanec skalpelů

Od knihy jsem čekal poměrně dost. Děj knihy o spisovateli, který píše detektivky o vraždách, které se teprve stanou, mě velmi zaujal.

Od knihy jsem čekal poměrně dost. Děj knihy o spisovateli, který píše detektivky o vraždách, které se teprve stanou, mě velmi zaujal. Bohužel první polovina knihy se trochu táhla a konec byl zase až moc rychlý. Spousta informací, které jsme v první polovině knihy zjistili, neměly velký význam. Ale i přesto se kniha četla velmi dobře. Kniha je spíše psychologická a nahlédnutí do mysli člověka, který si myslí, že je šílený vrah a sám sebe se bojí, je opravdu zajímavé. Detektivky, které protagonista knihy píše a jsou v knize popsány, zní opravdu děsivě, ale i zajímavě. A kdyby opravdu existovaly, tak bych si je určitě koupil.

Jonas Lerman je spisovatel krvavých detektivek. Vyšvihl se z naprostého dna na jednoho z nejlepších spisovatelů thrillerů. Jednoho dne ale zjistí, že už nemůže psát dál, protože nápady na knihy úplně zmizely. Od té doby, co Jonas přestane psát, se ale změní ještě něco. Někdo ho sleduje a vraždí lidi podle popisů z jeho knih. Jonas tomu nevěnuje pozornost a myslí si, že jde o náhody, dokud se nepokusí opět něco napsat. Jeho schopnost psát se mu vrátí, ale bohužel vše, co ho napadne a napíše na papír, se opravdu stane. Jonas se tak začne bát toho, že zešílel a začal sám vraždit, aby měl o čem psát. Jednoho dne ale zjistí, že celý příběh není tak jednoduchý. Aby ho vyřešil, odhalil vraha a očistil své jméno, bude se muset vrátit do svého dětství. To ale nebude jednoduché. Jonas si ze svého dětství nic nepamatuje a vrah, který chce Jonase zničit, je stále mezi lidmi a zároveň se k Jonasovi blíží čím dál víc.

Odkaz na knihu ZDE.

Zpět na seznam recenzí