Kevin Sands - Alchymistova šifra – Volání přízraku

Toto je čtvrtý díl mé oblíbené série. Většinu sérií přečtu jen jednou, jiné přečtu i několikrát a nikdy mě neomrzí, protože vždy najdu něco, co jsem v minulém čtení přehlédl.

Toto je čtvrtý díl mé oblíbené série. Většinu sérií přečtu jen jednou, jiné přečtu i několikrát a nikdy mě neomrzí, protože vždy najdu něco, co jsem v minulém čtení přehlédl. A tak vlastně rozplétám příběh jako hlavní postavy – tato série patří mezi sérii, kterou čtu často. Kniha je z části detektivka. Zjišťujete v průběhu čtení spojitosti, nacházíte vodítka k vyřešení atentátu atd. Tuto sérii můžete zkrátka číst stále dokola, protože se děj neomrzí. Určitě doporučuji knihu přečíst. Má napínavý děj, kniha má spád, nebudete se rozhodně nudit.

Christopher se probudí ve vesnici s horečkou a vůbec nic si nepamatuje. Neví, jak se jmenuje, odkud je a jediné co má, je nějaký hlas v hlavě, který na něj mluví a radí mu. Vesničané mu řeknou, že se probudil až po rituálu místní čarodějnice, která si myslí, že ho posedl duch bílé paní, která se živí energií lidí a také místními dětmi, které už několik dní záhadně mizí. Christophera naštěstí najdou Tom a Sally a snaží se mu pomoci získat zpátky paměť. To, že si ale Christopher nic nepamatuje je malý problém oproti tomu, že bílá paní stále krade místní děti. Christopher se nejprve rozhodne opět navštívit místní čarodějnici Sibilu, ta se rozhodne Christopherovi pomoci. Promluví s duchy, kteří řeknou, že aby se Christopherovi vrátila paměť, musí najít všechny ztracené děti. Christopher a přátelé se seznamují s místním baronem a zjišťují, že v této hře možná nepůjde o žádné nadpřirozené stvoření, ale o něco mnohem horšího… Lidi.

Odkaz na knihu ZDE

Zpět na seznam recenzí