Mark Twain - Dobrodružství Huckleberryho Finna

Tuto knihu jsem s nadšením přečetl až do poloviny, ale druhá polovina knihy mi přišla zbytečně zdlouhavá, s nevýrazným dějem.

Tuto knihu jsem s nadšením přečetl až do poloviny, ale druhá polovina knihy mi přišla zbytečně zdlouhavá, s nevýrazným dějem. Přestože je to povinná četba, určitě není, čeho se bát. Je to úžasná ukázka zahraniční literatury a toho, že když něco chceme, tak to dokážeme. Tato knížka volně navazuje na knihu Dobrodružství Toma Sawyera.

Hlavní postavou této knihy je chlapec Huckleberry Finn-Huck, kterého už můžete znát z knihy Dobrodružství Toma Sawyera, kde tento chlapec hraje vedlejší postavu. Huck již nemá matku a podle ostatních zřejmě už ani otce. To si alespoň všichni myslí. Huckův otec byl opilec, který neměl svého syna rád. V noci spával s prasaty a jelikož se občas opilý toulal, nikdo se nediví, když najdou v rybníku utopeného muže, o kterém si všichni myslí, že je to právě Huckův otec. Ale chlapec ví, že našli někoho jiného, ne jeho otce. A proto si je Huck jistý tím, že se jednou otec vrátí. A toho okamžiku se bojí. Brzy se ukáže, že Huck měl pravdu. Jeho otec se vrátí a je ještě horší než předtím. Huck s ním už nechce zůstat, a proto si postaví vor, na kterém uteče do přírody. A aby ho už nikdo nehledal, zfalšuje svoji smrt.

Odkaz na knihu ZDE.

 

Zpět na seznam recenzí