Petr Hugo Šlik - Ve staré cihelně se svítí

Toto kniha je pokračováním knihy Tajemství jeskyně pokladů. První díl se mi moc líbil, a tak jsem čekal, jestli bude druhý díl stejně tak dobrý.

Toto kniha je pokračováním knihy Tajemství jeskyně pokladů. První díl se mi moc líbil, a tak jsem čekal, jestli bude druhý díl stejně tak dobrý. Kniha mě nezklamala. Autor nechává tápat čtenáře až do poslední kapitoly. Přestože je od začátku poukázáno na řadu skrytých indicií, dozvíte se rozuzlení až na konci knihy. Takže dokud nedočtete, kniha vás nepustí.

Po událostech z knihy Tajemství jeskyně pokladů se opět setkáváme se známými postavami - Jindrou, Vojtou a Terezou. Jindra s Vojtou jednoho dne zjistí, že se ve staré cihelně na Klárově svítí. Což je divné, protože cihelna je už několik let opuštěná. Jindra, Vojta a Tereza se tak pustí do pátrání. Najdou tam Františka, který chce zachránit cihelnu před zbouráním a začnou se s ním kamarádit. Jednoho dne se ale František ztratí a není nikde k nalezení. A ještě k tomu všemu se někdo pokusí utopit Vojtu na staré lávce, kde někdo záměrně nařízl zábradlí. Kamarádi tedy začnou pátrat a pomáhá jim při tom pan Pávek a pan Krejčíř. Kamarádi pomalu rozplétají tajemnou síť a zjišťují, že zmizení kamaráda Františka má spojitost se vším ostatním, co se na Klárově děje.

Odkaz na knihu ZDE.

Zpět na seznam recenzí