Ransom Riggs - Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

Film, který je na motivy této knihy, se mi velmi líbil, a proto jsem si myslel, že číst knihu bude zbytečné, ale opak byl pravdou.

Film, který je na motivy této knihy, se mi velmi líbil, a proto jsem si myslel, že číst knihu bude zbytečné, ale opak byl pravdou. Kniha se mi moc líbila, byla mnohem lepší než film samotný. Děj knihy doplňují kouzelné a děsivé fotografie. Kniha je doslova deníkem a vytváří dojem, že všechny postavy jsou skutečné. Prostě se začtete a budete moci odejít, až ji dočtete.

Hlavním protagonistou je kluk Jacob, kterému jako dítěti vyprávěl děda o slečně Peregrinové a „jejích dětech“, které měly superschopnosti. Dlouhou dobu Jacob těmto příběhům věří, ale jeho kamarádi se mu za to posmívají. Jednoho dne se však vše změní. Jacob (teď už dospělý) najde dědův dům prázdný, a tak se vydá hledat ho do lesa. Tam ho i najde, ale bez očí. Děda Jacobovi řekne, aby našel dopis od Emmersona, ale než stačí dopovědět zbytek, zemře. Jacobovi nejde dlouho do hlavy, kdo by mohl být Emmerson. Až jednou najde knihu od Emmersona, ve které je vše, co potřebuje vědět. Musí se vydat do Cairnholmu ve Walesu. Jacob se tam tedy se svým otcem, spisovatelem, vydá a najde opravdu sirotčinec. Ale prázdný a rozbombardovaný. Ale osud tomu chce, že nakonec děti i slečnu Peregrinovou najde. Pro Jacoba a děti tak začíná nebezpečná a dobrodružná záchranná mise.

Odkaz na knihu ZDE.

Zpět na seznam recenzí