Rick Riordan - Percy Jackson a zloděj blesku

Toto je první díl pětidílné série. Knihu jsem přečetl hodně rychle a rozhodně díky svižnému dějovému spádu patří mezi mé oblíbené.

Toto je první díl pětidílné série. Knihu jsem přečetl hodně rychle a rozhodně díky svižnému dějovému spádu patří mezi mé oblíbené. Knižní postavy jsou krásně promyšlené. U některých knih si říkám, proč postavy neudělají tu nejlehčí věc, ale místo toho si vyberou nejsložitější cestu. U těchto knih mají postavy jedinou možnost při rozhodování, jediná jejich možnost je sebevražedná mise. Také je zde krásně propojený svět bohů a nestvůr se světem smrtelníků. Knihu mohu jenom doporučit.

Percy Jackson je zdánlivě jen obyčejný kluk s dyslexií a poruchou pozornosti. Má jednoho kamaráda, a to Grovera, který chodí o berlích. Percy často mění školy, protože v každé má problémy. Jednoho dne je se svou školou na výletě. Nejdříve se výlet vyvíjí dobře, ale pak si Percyho zavolá učitelka a Percy si je jistý, že ho ze školy opět vyhodí. Místo toho se Percyho učitelka promění v příšeru a tím se Percyho život úplně změní. Percy musí se svým přítelem Groverem odjet do tábora Polokrevných, kde prý bude v pořádku a nic se mu zde nestane. Percy si nemyslí, že by ho nějaký tábor mohl před příšerami zachránit, ale i tak tam jede. Kromě Grovera a Percyho jede i Percyho matka. Když se dostanou k hranici tábora, objeví se tam bájný Mínotaurus, chytí Percyho matku a odnese ji do podsvětí. Poté v táboře zjistí, že je syn boha Poseidóna a také, že je obviněn z krádeže Diova blesku. Aby Percy zachránil svou matku a celý svět, musí tento blesk opět najít.

Odkaz a knihu ZDE.

Zpět na seznam recenzí